Delší dobu jsem přemýšlel, jak se zhostit úkolu – psaní článku na náš blog. Příprava článku na jedno téma je náročnější, a tak jsem se rozhodl ke kroku nejmenšího odporu, budu psát telegraficky o zajímavostech a novinkách na internetu, které mě zaujaly během uplynulého týdne, půjde jak o informace odborné, tak o zábavné. No a první článek je tady, shrnuji v něm, co mě zaujalo během týdne od 9. března do 15. března 2015.

Padly rekordní pokuty za spam. A já říkám… dobře jim tak.

Spam

Rekordní pokuty za rozesílání nevyžádané reklamy udělil ÚOOÚ dvěma společnostem.

Společnost eMarketing dostala za rozesílání nevyžádané pošty pokutu 1,5 milionu korun a Traffic7 1,9 milionu korun.
A já říkám… dobře jim tak. Jestli vás také obtěžuje spam, není nic snazšího než vyplnit oznámení o spamu na webu ÚOOÚ.

 

Google a mobilní weby. Optimalizujte!

V letošním roce by se dalo hovořit o dalším trendu… Optimalizace webů pro mobilní zařízení.

Google výrazně posílí v SERPu weby, které jsou optimalizovány pro mobilní zařízení.Stát by se tak mělo dle oficiálního sdělení od 21. dubna 2015. Proto neváhejte a optimalizujte, vyplatí se to.
Svůj web si zkontrolujte na stránce test použitelnosti v mobilních zařízení. My v inMatrix máme systém vyladěn (100 ze 100) 🙂

inMatrix.cz - Optimalizováno pro mobily (100 ze 100)

 

Facebook MPA – více produktů nebo rovnou celý katalog.

Novinkou na sociální síti Facebook jsou produktové kampaně, díky kterým nyní může inzerent do jednoho inzerátu vložit více produktů včetně obrázků.

Facebook MPAFB produktové kampaně

Výhodnou je, že zobrazení reklamy funguje na všech zařízeních. Inzerenti nyní mohou vytvářet kampaně zaměřené na produkty a konkrétní cílovky. Také je zde možnost nechat vše na Facebooku, který automaticky vyhodnotí, komu a jak reklamu zobrazí. Taková reklama se pak může zobrazit jako jednoproduktové nebo víceproduktové sdělení.

Google chystá vstup do odvětví mobilních operátorů.

Viceprezident Sundar Pichaie na veletrhu mobilních komunikací v Barceloně oznámil, že se Google hodlá stát dalším hráčem na poli mobilních operátorů a ukázat jim, jak má tento byznys vypadat.

Co k tomu dodat, držíme palce. Zdravé konkurence není nikdy dost.

TOP GEAR bez Jeremyho Clarksona

Světoznámý seriál přišel minulý týden o jednoho ze svých moderátorů.

Jeremy Clarkson

BBC dočasně odvolala moderátora Jeremyho Clarksona v úterý po roztržce s producentem. Kontroverzní moderátor již dostal v minulosti nejedno napomenutí.

Nyní je otázkou, jak se stanice BBC k celé situaci postaví, a zda bude Clarkson opět mezi svými kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem dále moderovat tento nejslavnější pořad.

Fanoušci nyní mohou svého oblíbeného moderátora podpořit podpisem petice za jeho návrat zpět Bring Back Clarkson, kde vyzývají britskou veřejnoprávní stanici, aby odvolání zrušila.

Apple hodinky

V minulém týdnu Apple opět představil své chytré hodinky Apple Watch. Víme již, co vše umí, kolik budou stát a kdy se začnou prodávat.

Apple Watch

Apple nejdříve uvedl, že hodinky vydrží jeden celý den „all-day battery“, posléze však zpřesnil údaj, hodinky tedy vydrží 18 hodin, takže žádný převratný zázrak. Tedy pokud nemyslel 18 hodin provozu, to by byla jiná.

Nejnižší cena Apple Watch Sport byla stanovena na 349 $ a nejdražší verze Apple Watch Edition (18 karátů zlata) bude stát 17 000 $. Prodej Apple Watch bude zahájen od 24. dubna 2015 ve Velké Británii a Německu.

Zoolander 2

Velkého překvapení se dočkali módní kritici na nejočekávanější módní show v Paříži, Maison Valentino.
Zde se z ničeho nic objevili Ben Stiller (Derek Zoolander) se svým nezapomenutelným „Blue Steel“ výrazem a Owen Wilson (Hansel Make).

Herci se na přehlídce ukázali v autentických modelech italského módního domu. Tímto, pro publikum nečekaným krokem, odstartovali skvělou marketingovou kampaň na podporu nového pokračování Zoolander 2. Ten se nyní natáčí v Evropě a v kinech bude uveden v únoru 2016.