Proč je vhodné propojit nástroje Google Analytics a Google Webmaster Tools (GWT), poslouží to něčemu? Ano! Propojením těchto dvou nástrojů získá Analytics data a možnost jejich zobrazení týkající se klíčových slov, ze kterých na váš web proudí uživatelé z placených i neplacených výsledků vyhledávání, informace o vstupních stránkách vašeho webu i geografické přehledy.

Jak oba nástroje propojit?

Propojení obou nástrojů je jednoduché. Stačí se přihlásit do Analytics k přehledům statistických dat konkrétní webové prezentace. Poté zvolit jednu z možností výše, jejichž data, se zatím neozobrazují. Zmíněné položky jsou podkategorií nabídky Akvizice.

V případě, že nejsou nástroje propojeny, zobrazí se uživateli upozornění „Tento přehled vyžaduje, aby byly aktivovány Nástorje pro webmastery. A tlačítko vybízející k nastavení sdílení těchto dat.

ga_propojeni_gwt

V následujícím okně je třeba vyplnit následující údaje:

  • Název webu.
  • Výchozí adresu URL.
  • Výchozí výběr dat.
  • Kategorii odvězví.
  • Zapnout funkci pro inzerenty v reklamní síti.
  • Zapnout používání rozšířené atribuce odkazů.
  • A u možnosti „Spustit Analýzu na stránce“ vybrat „Režim vložení do stránky“, který je doporučený.

V poslední možnosti „nastavní Nástrojů pro webmastery“ kliknout na odkaz „Upravit“ a lez přiřadit konkrétní účet Google Webmaster Tools, náležící právě k tomuto webu (otevře se vám v jiném okně viz obrázek) a po jeho nastavní vše uložte.

ga_a_gwt

Po propojení je třeba vyčkat zpravidla 24 hodin, než se začnou data v Google Analytics zobrazovat.

Doporučujeme nastavit také upozornění z GWT

Při propojení nástrojů důrazně doporučujeme také nastavit emailové upozornění na veškeré zprávy, který přijdou do nástorje GWT.

Postup je jednoduchý, v nabídce nastavení GWT (ozubené kolečko v pravo nahoře) vyberte „Možnosti nástrojů pro webmaster“ zaškrtněte „Povolit e-mailová oznámení“ a vyberte typ „Všechny problémy“. Zadejte e-mailové adresy, na které mají být oznámení zasílána. Tím zajistíte, že se inforamce o problému na stránkách dostane ke všem uživatelům, kteří by o nich měli vědět a mohou je tak bezprodlení řešit.

Tento článek má sloužit především jako návod pro naše klienty.