Sociální síti Google+ se nepovedl zopakovat masový úspěch Facebooku, a tak se s ní Google rozhodl naložit po svém.

Sociální síť, kterou Google spustil v roce 2011 jako konkurenci Facebooku, s původním pracovním názvem Google Circles, nesplnila očekávání, která do ní společnost vkládala. Již v minulosti Google zrušil řadu více či méně úspěšných produktů. Kupříkladu téma zrušení služby Google Reader, a hledání alternativ za tuto službu, vzbudilo v online komunitě množství dlouhých debat a dalo vzniknout celé řadě článků. Nikoho z uživatelů produktu, tento krok Googlu nepotěšil.

Výsledky ze SERPu google reader

Google svou sociální síť nezabíjí, optimalizuje ji

Jaká je tedy budoucnost sociální sítě Google+? Pokud jste této platformě přišli na chuť, nemusíte se bát, Google síť zrušit neplánuje, bude rozdělena do dvou – Photos a Stream – na základě zpětné vazby od uživatelů. Rozhodnutí osamostatnit tyto produkty vzešlo výběrem nového šéfa Bradley Horowitze produktovým ředitelem Google+. Ten informaci krátce potvrdil na svém profilu.

Také Hangouts zůstane stát samostatně. Oddělení služby od sociální sítě by mělo zvýšit její šance lépe soupeřit s ostatními službami podobného rázu. Osudem Hangouts se hlouběji zabývá článek s rozhovorem na serveru Forbes se Sundarem Pichai.

Kam „nové“ Google produkty směřují?

Google chce nabídnout služby Photos a Stream také uživatelům, kteří nemají zájem o využívání sociální sítě Google+. A přitom to není tak dávno (15. května 2013), co byly služby představeny jako novinky rozšiřující Google+.

Photos má sloužit jako nástroj pro úpravu a zálohu fotografií na uživatelově účtu. Dle Googlu je pouze logickým krokem přidružit tuto službu k Google Drive.

Streams je stále v podstatě základním rozhraním Google+. Uživatelé, kteří měli možnost Streams vyzkoušet, dle jejich slov nepocítili výrazný rozdíl.

Pro uživatele, kteří sociální síť již využívají, se tedy nejedná o změnu, kterou by měli výrazně pocítit. Smrt Google+ se zatím nechystá.

Autorka čerpala informace z článku na serveru phandroid.com (ENG).